980 BUTTON AVE SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3708-GL-452-18

$49 570
Assessed Value
$168 480
Market Value
Annual Tax
$24 570
Taxable Value
Ownership
OwnerPHILLIPS, RICHARD
Mailing Address980 BUTTON AVE SE PALM BAY FL 32909
Property Details
Year Built1984
Living Area1 464 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$42 500
Just (Market) Value$168 480
Assessed Value$49 570
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 570